OSB BÜYÜYOR BARTIN KALKINIYOR.

Vali Sinan Güner başkanlığında Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişleme alanlarına yatırım yapacak olan firmalar ile arsa tahsis sözleşmesi imza töreni yapıldı.

OSB Büyüyor Bartın Kalkınıyor

Vali Sinan Güner başkanlığında Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişleme alanlarına yatırım yapacak olan firmalar ile arsa tahsis sözleşmesi imza töreni yapıldı.

Yapılan imza törenine, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, OSB Müteşebbis heyeti üyeleri ve genişleme alanına yatırım yapacak 5 firmanın yetkilileri ile basın mensupları katıldı.

OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu’nun Organize Sanayi Bölgesinin faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunumuyla başlayan tören firma yetkilileri, Belediye Başkanı Akın ve Milletvekili Tunç’un konuşmalarıyla devam etti.

Ardından Vali Güner, yaptığı konuşmasında, “Organize Sanayi Bölgesi'ne 5 parsel tahsis ediyoruz. Ayrıca bununla da kalmayacağız tahsis edilen parsellere ilave olarak 5 parsel daha eklemek için çalışmalarımız devam ediyor. Halihazırda OSB de bulunan firmalarımızda yaklaşık 5000 kişi istihdam edilmektedir. Bu parsellerin tahsisi tamamlandığında yaklaşık 2500 kişilik ek istihdam sağlanması hedefleniyor. 1 milyon metrekarelik OSB’nin yanına 7 yüz bin metrekarelik yeri ilave ediyoruz. Neredeyse bir OSB daha eklemiş olacağız. Burada bize düşen ilave edilen alanların altyapısını, yolunu, kanalizasyonunu, enerji hatlarını bir an önce tamamlamaktır. İstihdam, inovasyon ve ihracat konusunda katkı sağlayacak firmaların olmasını istedik. Yatırımları ilimize de büyük katkılar sağlayacaktır. Bu vesile ile müteşebbislerimize, siyasi parti temsilcilerimize, emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Burada Filyos projesine de ayrıca değinmek istiyorum. Biz Bartın olarak Filyos’a çok yakın bir konumda bulunuyoruz. Filyos projesinin ilk günlerinde biz yatırımcılara yatırım alanları sunarak, ihtiyaç duyulan alanlarda hazırlık yaparak entegre olmamız gerekiyor. Bunun için başta petrokimya, doğalgaz ve lojistik alanında olmak üzere yatırım yapılması için gayret göstereceğiz. Bölgemize ve İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Törenin son bölümünde ise OSB'nin genişleme alanlarına yatırım yapan Mescier Demirçelik işletme sahibi Sabri Mescier, Teklas Kauçuk işletme yöneticisi Nebi Anıl, Söylemez Kauçuk işletme sahibi Abdulvahap Söylemez, TÜSA Denim işletme müdürü Zülküf Demir ve YİMSAN Yakın İnşaat işletme sahibi Hüseyin Yakın ile arsa tahsis sözleşmesi yapıldı.


SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ;

  • Fotoğraf Galerisi

    Copyright © 2019-2021. Tüm Hakları Saklıdır.